Łódź mieszkalna pojedyncza

Całoroczne bliźniacze nadbudówki na wspólnej platformie z dwoma pływakami siatkobetonowymi tworzą łódź mieszkalną bez napędu, dla maksymalnie ośmiu osób. Konstrukcja nadbudów wykonana z drewna klejonego HBE - ściany zewnętrzne, wewnętrzne i stropodach.

​Projektowi przyświecała idea głębokiej prefabrykacji modułów mieszkalnych - cała kubatura nadbudówki wraz ze stolarką, instalacjami i wyposażeniem wykonana zostanie na hali w fabryce w Koszalinie, przetransportowana w całości do miejsca docelowego i osadzona na pływaku.

Platformy ustabilizowane martwymi kotwicami mogą być w części rufowej połączone trapami i tworzyć niezależny pomost pływający. Mogą też stanowić odrębne wyspy z dostępem jedynie z niezależnej łodzi.

Program użytkowy pojedynczej nadbudówki łodzi mieszkalnej obejmuje salon z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym, dwuosobową sypialnię oraz łazienkę z prysznicem. Salon wyposażony jest w dwuosobową rozkładaną sofę, telewizor, opcjonalnie kominek typu "koza". W pełni funkcjonalny aneks kuchenny wyposażony jest w lodówkę podblatową, piekarnik z funkcją mikrofali, dwupolową płytę grzewczą, okap teleskopowy, zlew jednokomorowy i zmywarkę. Duże okno tarasowe otwiera wnętrze na otaczającą naturę.

W sypialni znajduje się pojemna szafa z przesuwnymi lustrzanymi drzwiami oraz przestrzeń magazynowa pod łóżkiem. Świetlik dachowy pozwoli z łóżka obserwować rozgwieżdżone niebo. Łazienkę wyposażono w narożnikową kabiną prysznicową, miskę ustępową na stelażu przyściennym i umywalkę z szafką. Naświetle dachowe zapewni w dzień komfortowe oświetlenie.

Na elewacjach zastosowano deskę romboidalną Thermory, a na tarasie ryflowane deski tarasowe Thermory. Balustrady relingowe ze stali ocynkowanej i lakierowanej oraz z linek z nierdzewki.

Oprócz wymienionego już wyposażenia do każdej nadbudówki przyporządkowane są również: 1000-litrowy zbiornik na nieczystości płynne z rozdrabniaczem i pompą umożliwiającą podłączenie się do zewnętrznej sieci kanalizacyjnej, 80-litrowy zbiornik ciepłej wody użytkowej, instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii, przyłącze wodne i energetyczne do lądowych sieci zewnętrznych. Efektywne ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń zapewnią 2 klimatyzatory.

INFORMACJE

  • powierzchnia podłóg: 53,0 m2
  • wymiary platformy (sz. / dł.): 10,7m x 12,6m
  • 2 sypialnie
  • 2 łazienki
  • technologia konstrukcji: drewno klejone HBE